حضور تیم‌های پزشکی نهاجا در مناطق زلزله‌زده غرب کشور/ درمان 44 مصدوم در بیمارستان بعثت
۲۷ام آبان ۱۳۹۶ وب

حضور تیم‌های پزشکی نهاجا در مناطق زلزله‌زده غرب کشور/ درمان 44 مصدوم در بیمارستان بعثت

دکتر «قربانعلی عقیقی» مسئول تیم پزشکی نیروی هوایی ارتش در کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی ام تک وب اظهار داشت: پست امدادی نیروی هوایی ارتش که در فرودگاه ایلام مستقر بود، شب حادثه (یکشنبه شب هفته گذشته) بلافاصله به مناطق زلزله‌زده اعزام و در پادگان ابوذر شهرستان سرپل ذهاب مستقر شد.

 

وی افزود: کادر درمانی اعزامی نهاجا به مناطق زلزله‌زده ۳۰ نفر بود که از یک دستگاه اتوبوس اتاق عمل، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس ۱۳ تخت‌خوابه، ۱ چادر داروخانه سیار و ۲ چادر ۱۰ تخت‌خوابه برخوردار بود.

 

عقیقی گفت: در ادامه نیز ۱۸ نفر از تهران به این کادر درمانی اضافه شدند.

 

وی خاطرنشان کرد: همچنین ۱۳ پزشک متخصص و پرستار به همراه ۲ دستگاه آمبولانس از همدان به بیمارستان ۵۲۰ ارتش در کرمانشاه منتقل شدند تا کار امدادرسانی به زلزله‌زدگان قوت یابد.

 

عقیقی با اشاره به انتقال مصدومان و زلزله‌زدگان حادثه یکشنبه شب توسط هواپیماهای نیروی هوایی ارتش به بیمارستان‌های تهران، البرز و همدان، گفت: از این بین ۴۴ مصدوم در بیمارستان بعثت نهاجا بستری شدند که تمامی آن‌ها مورد عمل جراحی و مراقبت‌های لازم قرار گرفتند که اکنون دو نفر در آی سی یو بستری هستند و باقی در آستانه بهبودی قرار دارند.

 

وی بیان داشت: همراهان این بیماران نیز در مهمانسرای بیمارستان اسکان یافتند و مورد پذیرایی قرار گرفتند. بیشتر مصدومان بستری در بیمارستان بعثت نهاجا نیز از اهالی شهرستان سرپل ذهاب هستند.

 

انتهای پیام/ ۲۱۱


مطالب پیشنهادی