هلاکت پنج عامل انتحاری در غرب الانبار عراق
۱۰ام دی ۱۳۹۶ وب

هلاکت پنج عامل انتحاری در غرب الانبار عراقبه گزارش گروه سایر رسانه‌های ام تک وب، سرلشکر ستاد قاسم المحمدی فرمانده عملیات الجزیره روز یکشنبه اظهار داشت: پنج عامل انتحاری در جنوب شرق شهرستان القائم در غرب استان الانبار عراق به هلاکت رسیدند و یک خودرو بمب گذاری شده نیز در این منطقه منهدم شد.  

فرماندهی عملیات الجزیره در بیانیه‌ای اعلام کرد واحد‌های گشتی نیرو‌های مردمی شهر حدیثه و نیرو‌های امنیتی عراقی توانستند در عملیاتی در منطقه الظایع در جنوب شرق القائم (۳۰۰ کیلومتری غرب الرمادی مرکز استان الانبار) پنج عامل انتحاری را از پای درآورند و یک خودروی بمب گذاری شده را منفجر کنند و یک خودرو حامل تسلیحات برای یک گروه تروریستی را نیز منهدم کنند.  

نیرو‌های امنیتی کنترل مناطق آزاد شده در غرب الانبار را در اختیار دارند و به پاکسازی مناطق بیابانی از شمال غرب راوه گرفته تا شمال غرب القائم و جنوب شرق القائم تا الرطبه ادامه می‌دهند.  

بیابان الجزیره که بین شهرستان‌های بیجی در استان صلاح الدین و الحضر در جنوب استان نینوا و حدیثه و راوه و القائم در استان الانبار قرار دارد، منطقه بیابانی وسیعی است که آخرین منطقه حضور نظامی تروریست‌های داعش در عراق محسوب می‌شود.  

منبع: مهر


مطالب پیشنهادی