روزنامه ام تک وب | شماره :9193
۲۷ام فروردین ۱۳۹۷ وب

تعداد بازدید : ۱۵

اخبار برگزيده


 يک کتاب خوب فراموش‌ شده
کانال دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب به مناسبت بعثت 
نبي اکرم (ص) ضمن نقل خاطره‌اي از رهبرانقلاب، سه منبع پيشنهادي ايشان براي مطالعه زندگي پيامبر (ص) را معرفي کرده است. رهبر انقلاب فرموده اند: صرف اينکه بنشينيم، بگوييم آيه‌اي نازل شد و جبرئيلي آمد و پيغمبر مبعوث به ام تک وب شد و خوشحال بشويم که کي ايمان آورد و کي ايمان نياورد، مسئله‌اي را حل نمي کند. مسئله اين است که ما بايد از اين حادثه – که مادر همه‌ حوادث دوران حيات مبارک پيغمبر است – درس بگيريم. همه‌ اين بيست‌وسه سال درس است. من يک وقت به بعضي دوستان گفتم زندگي پيغمبر را ميلي متري بايد مطالعه کرد. هر لحظه‌ اين زندگي يک حادثه است؛ يک درس است. جوان هاي ما بروند تاريخ زندگي پيغمبر را از منابع محکم و مستند بخوانند و ببينند چه اتفاقي افتاده است. يک کتاب خوب فراموش‌ شده براي مطالعه‌ زندگي پيام اعظم(ص)؛ «پيامبري و انقلاب»، «پيامبري و جهاد» و «پيامبري و حکومت» عناوين اين مجموعه‌ سه‌جلدي است؛ کتاب‌هايي از جلال‌الدين فارسي که در دهه‌ شصت منتشر شد و انتشارات «انجام کتاب» آن را چاپ کرده است.
***
حکايت مين و ميز
دکتر سيد ياسر جبرائيلي کارشناس مسائل سياسي در کوتاهنوشتي متذکر شد؛ اين ايام اين سوال بسيار مطرح مي‌شود چرا همان گونه که در جنگ تحميلي، عرصه به جوانان واگذار شد تا فاتح ميدان شوند، امروز در جنگ اقتصادي، مديريت‌ها به جوانان واگذار نمي‌شود تا معضلات اقتصادي رفع شود. پاسخ کاملا روشن است: آن روز بحث مين بود و امروز، بحث ميز است!
***
موفقيت روسيه و چين در دور زدن دلار
بر اساس گزارش هاي منتشر شده، روسيه و چين توانسته اند 
تا کنون با افزايش سريع مبادلات تجاري دوجانبه ميزان استفاده از دلار را در پرداخت هاي خود کاهش دهند. راشاتودي نوشت: لازم به ذکر است که چين بزرگترين شريک تجاري روسيه بوده و در سال ۲۰۱۷ ميلادي ۱۵ درصد از مجموع تجارت خارجي روسيه را به خود اختصاص داده است. بر اساس آمارهاي منتشر شده، اين ميزان از حجم مبادلات تجاري در ماه ژانويه سال جاري به ۱۷/۲ درصد افزايش يافته است. همچنين کشور آلمان دومين شريک بزرگ تجاري روسيه است و ۸ درصد از مجموع ميزان تجارت خارجي اين کشور با آلمان انجام مي گيرد. افزون بر اين، سال گذشته ميلادي شاهد رشد ۳۱/۵ درصدي ارزش (۸۷ ميليارد دلار)  مبادلات تجاري بين چين و روسيه بوده است. تحليلگران اقتصادي انتظار دارند که اين عدد به ۱۰۰ ميليارد دلار در سال جاري افزايش پيدا کند. 
***
آن که نابود مي شود، اسرائيل است نه سوريه
وزير دفاع اسرائيل هشدار داد در صورتي که ايران بخواهد به حملات عليه سوريه پاسخ دهد، تل‌آويو نظام سوريه را نابود و بشار اسد را نيز ترور خواهد کرد. عبدالباري عطوان تحليلگر برجسته عرب، طي سرمقاله خود در راي اليوم نوشت: اسرائيل به نابودي نظام سوريه تهديد مي کند ولي سنگ بزرگ نشانه نزدن است. اسرائيل ۲۰ سال است سوريه را تهديد مي کند ولي کاري از پيش نبرده است. عطوان در ادامه نوشت: آن که محو و نابود مي شود، اسرائيل است نه سوريه؛ چون ده ها هزار موشک مقاومت هر چند که به آمريکا نمي رسد، ولي همه شهرها و فرودگاه هاي اسرائيل را از چندين جبهه هدف قرار خواهد داد.
***
کجايند آمريکاهراسان؟!
کانال خبرگزاري دانشجو نوشت: حالا که آمريکا و دوستانش از پس حمله موشکي به سوريه برنيامدند، بايد بپرسيم کجايند صاحبان آن تفکري که مي گفت: آمريکا مي تواند با يک بمب تمام سيستم دفاعي ما را از کار بيندازد؟!
***
ذخيره آبي ۷۳ سد مهم کشور 
کمتر از ۴۰ درصد شد
خبرگزاري صدا و سيما نوشت: از مجموع ۱۷۷ سد مهم کشور، ۷۳ سد، ۲۸ درصد ظرفيت سدهاي مهم کشور را تشکيل 
مي دهند که سدهاي شهيد رجايي، زاينده رود، ساوه و ملاصدرا از آن جمله است. همچنين ۱۷ سد مهم ديگر کشور که ۲۸ درصد ظرفيت سدهاي مهم را در بر مي گيرد بين ۴۰ تا ۵۰ درصد پر است که سدهاي دز، کوثر، تهم، دامغان، کارون ۳ و گتوندعليا قابل ذکر است. ۳۳ سد کشور که ۲۵ درصد ظرفيت سدهاي مهم را به خود اختصاص داده اند نيز بين ۵۰ تا ۷۰ درصد پر است که شامل سدهاي دويرج، بانه، کرج، طالقان، جيرفت، البرز، سهند و کرخه مي شود. ۲۶ سد ديگر که ۱۶ درصد ظرفيت سدهاي مهم کشور را دارا هستند، بين ۷۰ تا ۹۰ درصد پر است که سدهاي شيرين دره، مسجدسليمان، قشلاق، کارون ۴ و سفيدرود از آن جمله است. همچنين ۲۸ سد ديگر کشور که حدود ۴ درصد ظرفيت سدهاي مهم را دارند بين ۹۰ تا ۱۰۰ درصد پر است که شامل سدهاي ميجران، سورال، گاوشان، رودبال، داراب، بافت، داريان و تنگ حمام مي شود. 
***
ترامپ از خدمتکار خانه ‌اش هم نگذشت
دربان سابق برج جهاني رئيس جمهوري آمريکا، از رسوايي جديد رابطه غيراخلاقي با خدمتکار سابقش و فرزند حاصل از اين رابطه پرده برداشت. به نوشته روزنامه آمريکايي نيوزويک، نشريه نشنال اينکوايرر براي به دست آوردن حق انحصاري چاپ سخنان «دينو ساژودين» دربان سابق برج ترامپ، به او ۳۰ هزار دلار پرداخت. ساژودين در گفتگو با شبکه سي ان ان، از اين رابطه سخن گفت. گفته مي شود نشنال اينکوايرر و ساژودين در نوامبر ۲۰۱۵، در بحبوحه مبارزات انتخاباتي ترامپ، قرارداد امضا کردند. در گزارش هاي خبري نامي از اين خدمتکار و فرزندش به ميان نيامده و ساژودين نيز در اين رابطه سکوت اختيار کرده است. البته، روابط جنسي ترامپ با زنان ديگر، مقوله اي نيست که محدود به اين خدمتکار شود. استورمي دنيلز، بازيگر پورنوگرافي انگليسي مقيم آمريکا نيز چندي پيش گفته بود که با ترامپ ارتباط جنسي داشت و وکيل او در سال ۲۰۱۶، ۱۳۰ هزار دلار به وي پرداخت. کارن مک دوگال، مدل مجله پلي بوي نيز گفته بود که حدود يک سال، بين سال هاي ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ با ترامپ رابطه داشت. ظاهرا اين روابط در زماني بود که ترامپ با ملانيا ازدواج کرده بود.
***
آيا واردات کالاهاي انگليسي و فرانسوي متوقف مي‌ شود؟
حميد رسايي نوشت: حمله موشکي آمريکا به سوريه با همراهي کامل انگليس و فرانسه صورت گرفت. دولت در قبال اين همراهي کامل و مواضع آشکار اين دو دولت عليه منافع ايران، اقدامي در جهت مقابله با اين همراهي انجام خواهد داد؟ ديپلماسي فعال ايران در اين جهت يعني استفاده کامل از تمام ظرفيت ها – ريز و درشت – در جهت منافع ملي چه خواهد بود؟ آيا مي دانيد 
علي رغم دشمني‌هاي آشکار اين دو کشور، رشد واردات از انگليس بعد از برجام سه برابر و از فرانسه دوبرابر شده است؟!

تعداد بازدید : ۸

سردار سنايي‌راد: متجاوزان به سوريه بايد هزينه اين اقدام ضد بشري را بدهند


معاون سياسي سابق  سپاه گفت: متجاوزان به سوريه بايد هزينه اين اقدام ضد بشري را بدهند.سردار رسول سنايي‌راد در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره تهاجم هوايي سه کشور آمريکا، فرانسه و انگليس به سوريه اظهار داشت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامي فرمودند اين حرکت آنها يک اقدام جنايتکارانه و فاقد هرگونه مقبوليت حتي در خود آمريکا و کشورهاي غربي است.وي ادامه داد: آنها حتي بدون موافقت شوراي امنيت عليه حاکميت ملي يک کشور اقدام کردند و اين جنايت آنها به بهانه اين است که مردم و ارتش سوريه توانستند بخشي از اراضي اشغالي کشورشان را از تصرف تروريست‌ها بيرون آورند.معاون سياسي سابق سپاه با بيان اينکه اگر در حوزه نظري هم چنين قانون‌شکني توسط ديگر کشورها تصور مي شد با غوغاي رسانه اي غربي‌ها مواجه شده بود، اظهار داشت: اين اقدام يک تجاوز آشکار عليه حاکميت ملي سوريه و فاقد هرگونه وجاهتي است. وي تهاجم به سرزمين سوريه را مغاير با عرف و قوانين بين‌الملل دانست و تصريح کرد: اقدام نظامي آمريکا، فرانسه و انگليس عليه سوريه در حمايت از گروه‌هاي افراطي و تروريستي است که در حال فروپاشي هستند. آنها به تماميت ارضي سوريه احترام نگذاشته‌اند پس بايد با مخالفت و محکوميت تمامي جوامع بين‌المللي روبرو شود. سنايي‌راد با بيان اينکه جالب اين است که شروع کننده اين اقدام ضد بشري رژيم صهيونيستي است و ما شاهد همکاري بيش از پيش اين تروريسم دولتي با تروريسم کور و وحشي‌گري 
گروه هاي افراطي هستيم ادامه داد: ما با يک اقدام جنايتکارانه روبه رو هستيم و نبايد در برابر اين جنايت سکوت کرد، آنها بايد هزينه اين اقدام ضد بشري را پرداخت کنند تا مانعي باشد براي تکرار آن و از روند شدن اقدامات اين چنيني جلوگيري کرد.سنايي راد اقدام وحشيانه عليه ملت مظلوم سوريه را روندي خطرناک دانست که با مخالفت جهاني بايد مانع تکرار آن شد.وي تاکيد کرد: اين اقدام يک تجاوز آشکار عليه حاکميت ملي کشور سوريه است و به هيچ عنوان دلايل آنها براي اين اقدام ضد بشري پذيرفته نيست، پس بايد با محکوميت جهاني روبه رو شود.

روايت لاهوتي از اظهارات وزير دفاع در فراکسيون مستقلان:

تعداد بازدید : ۳

حمله به سوريه با هزينه عربستان صورت گرفته است


سخنگوي فراکسيون مستقلان مجلس گفت: وزير دفاع در جلسه فراکسيون مستقلان اعلام کرد «حمله به سوريه با هزينه عربستان، طراحي اسرائيل و اجراي آمريکا، فرانسه و انگليس انجام شد».مهرداد لاهوتي، در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جلسه اين فراکسيون با وزير دفاع اظهار داشت: در اين جلسه حوادث اخير سوريه و همچنين توان دفاعي ايران مورد بررسي قرار گرفت.نماينده مردم لنگرود در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: وزير دفاع و پشتيباني نيروي مسلح با استدلال‌هايشان ثابت کردند که تهمت استفاده سوريه از سلاح‌هاي شيميايي تنها دستاويزي براي حمله آمريکا، انگليس و فرانسه به سوريه بوده است و لزومي به استفاده از سلاح‌هاي شيميايي در اين مرحله از مذاکرات سياسي و مخالفان وجود نداشته است.وي افزود: امير حاتمي اعلام کرد حمله اخير به سوريه با هزينه عربستان، طراحي اسرائيل و اجراي آمريکا، فرانسه و انگليس اتفاق افتاد و تلاش داشتند بدين‌وسيله رعب و وحشت در ميان مردم سوريه ايجاد کنند که به هدف خود نرسيدند و مردم سوريه مستحکم‌تر شدند.سخنگوي فراکسيون مستقلان مجلس تصريح کرد: وزيردفاع معتقد بود اين حمله نشان داد سوريه از توان پدافندي خوبي برخوردار است و مي‌تواند در مقابل حملات خارجي مقاومت کند.لاهوتي در خاتمه با اشاره به تشريح توان دفاعي ايران در جلسه وزير دفاع با فراکسيون مستقلان گفت: امير حاتمي تأکيد کرد که قواي مسلح ايران به حدي از توانايي دست يافته است که نيازهاي جمهوري اسلامي را تأمين کند و نيازي به واردات سلاح‌ها وجود ندارد.

تعداد بازدید : ۱۳

استاندار دولت دهم: احمدي‌نژاد گرفتار توهم شده است


استاندار همدان و قم در دولت دهم گفت: احمدي‌نژاد گرفتار توهم شده است.کرم‌رضا پيريايي در گفتگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري تسنيم، درباره اقدامات اخير احمدي‌نژاد و ادعاهاي وي و حاميانش، اظهار داشت: احمدي‌نژاد به‌تدريج استحاله، و گرفتار توهم شديد شده است. او در حال حاضر هيچ ربطي با الگوهايي که مطرح مي‌کند، ندارد.وي افزود: امام حفظ جمهوري اسلامي را «اوجب واجبات» اعلام فرمودند اما احمدي‌نژاد حفظ بقايي و مشايي را از حفظ نظام بالاتر مي‌داند. رفتار سياسي امروز احمدي‌نژاد حتي از رفتار مجرمانه مشايي و بقايي بدتر و مجرمانه‌تر است و به‌ قول شاعر “هرکه بي‌باکي کند در راه دوست، رهزن مردان شده نامرد اوست”.وي با تأکيد بر اينکه رفتار امروز احمدي‌نژاد بي‌تقوايي است، گفت: از دولتمردان کابينه نهم و دهم جز امثال مشايي و بقايي که به تعداد انگشتان يک دست نمي‌رسند، بقيه دولتمردان در رده‌هاي مختلف مثل همين ۴۳ نفر که نامه اخير را منتشر کردند، مخالف رفتار و مواضع سياسي احمدي‌نژاد هستند.پيريايي خاطرنشان کرد: احمدي‌نژاد قدر حمايت‌هاي جريان انقلابي از دولتش را نفهميد، گمان کرده نه‌تنها کمکي از جريان‌هاي انقلابي و ولايي نگرفته بلکه دست اشخاص و افراد طرفدار نظام را گرفته است در حالي که اينها توهم صددرصد است. من نمي‌دانم چه‌چيز او را به‌سمت خواسته‌هاي عجيب و غريب سوق مي‌دهد مثل برگزاري انتخابات زودهنگام رياست جمهوري و مجلس. چيزهايي که او امروز مطرح مي‌کند ۱۸۰ درجه با مواضع گذشته وي تفاوت دارد و سندهاي اين تفاوت زاويه موجود است.

تعداد بازدید : ۵

رئيس مجلس: حمله به سوريه خلاف تمام نظامات بين‌المللي بود


رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: حمله به سوريه خلاف تمام نظامات بين‌المللي بود.به گزارش خبرنگار مهر، علي لاريجاني در آغاز جلسه علني روز يکشنبه مجلس با تبريک سالروز بعثت پيامبر گرامي اسلام (ص) اظهار داشت: با کمال تأسف در روز گذشته که روز عيد و وحدت آفريني براي اتحاد مسلمانان است، شاهد بوديم که سه کشور آمريکا، انگليس و فرانسه بر خلاف همه نظامات بين‌المللي به يک کشور اسلامي حمله وحشيانه کردند.وي با ابراز تأسف از سکوت و همراهي برخي کشورهاي اسلامي در قبال اين جنايت و نيز حمايت آنها از اين حرکت آمريکا گفت: نخستين سوالي که در ذهن شکل مي گيرد اين است که چه علتي عامل اين اقدام غيرقانوني بوده است؟ ادعاي اين سه کشور غربي اين است که دولت سوريه در روزهاي قبل از سلاح شيميايي استفاده کرده و علت موفقيت حکومت سوريه در اخراج تروريست ها از حومه دمشق استفاده از سلاح شيميايي بوده است.رئيس مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: دولت روسيه و سوريه اين ادعا را تکذيب کرده و خواستار رسيدگي مجامع بين‌المللي به آن شده بودند؛ مگر غير از اين است که براي رسيدگي به چنين اموري، نظامات بين‌المللي تغيير کرده است، پس چرا بدون رعايت اين روابط و با عجله چنين اقدام تهاجمي صورت گرفته است؟ بنابراين چنين دستاويزي نمي تواند وجاهت داشته باشد.لاريجاني افزود: مسئله اصلي را بايد در جاي ديگري جستجو کرد و آن تحولات اخير در صحنه ميداني سوريه است؛ چرا که سالهاست با کمک کشورهاي بزرگ و برخي دولت هاي ياغي در منطقه، اطراف شهر دمشق لانه تروريست ها شده بود و هر لحظه با سلاح هاي پيشرفته، دمشق را ناامن مي کردند، اما اقدام اخير ارتش و نيروهاي مردمي سوريه منجر به پاکسازي اين منطقه شد و کشورهاي حامي تروريست ها نيز اين را باور نمي کردند که اين مسئله در زمان کوتاهي عملي شود.وي اظهار داشت: بر اين اساس، چنين اقدامي با پيش دستي سعودي‌ها در تقديم اموال خود به آمريکايي ها با کمال فضاحت صورت گرفت و آنها را ترغيب به بمباران کشور سوريه کرد تا به تصور باطل خود معادله را عوض کند و مجدداً پناهگاه تروريست هاي تکفيري را احياء کنند.رئيس مجلس ادامه داد: اما اين که با چنين اقدام سبعانه به هدف خود برسند، سرابي بيش نيست؛ در اين هفت سال از اين قبيل ماجراجويي ها زياد وجود داشته اما هر بار ناموفق بوده اند واين اقدامات نيز صرفا يک ژست قلدرمآبي بوده است.لاريجاني با تأکيد بر اينکه خيانت برخي دولت هاي مسلمان در اين گونه کثافت 
کاري هاي سياسي در اذهان توده‌هاي مومن باقي خواهد ماند، تصريح کرد: آيا اين اقدام براي آنان ذلت‌آور و خجالت‌آور نيست که در روز بعثت پيامبر اسلام که روز وحدت مسلمانان است، با خوشحالي در کنار سران کفر و صهيونيسم قرار گرفته و با مسرت، خيانت خود را اعلام کرده اند؟رئيس مجلس با بيان اينکه در اين حادثه، صف منافقان که هلهله کنان پشتيبان سران کفر بودند، براي ملل اسلامي بسي بيشتر رنج آور است، تصريح کرد: کشورهايي که در مجامع بين‌المللي مستمراً از وحدت اسلامي و حقوق انسان ها دم مي زنند و در پشت صحنه يک دست در حمايت از تروريست ها دارند و با دست ديگر اموال خود را تقديم سران کفر مي کنند تا به ملل اسلامي هجوم بياورند.وي تأکيد کرد: مجلس شوراي اسلامي اين اقدام غيرقانوني و هجوم وحشيانه به کشور سوريه را محکوم کرده و به اين سه کشور و کشورهاي فرومايه پشتيبان آنها اعلام مي کند که زمانه اين گونه ژست هاي دروغين سپري شده و آنچه نتيجه اقدامات وحشيانه است، روشن شدن صحنه طرفداران تروريسم و منافقان اين مسير است.رئيس مجلس با تأکيد بر اينکه اين تحرکات ملت سوريه را بيش از گذشته مصمم به نابودي تروريست ها مي کند، اظهار داشت: سرنوشت ديگران هم در حديث قدسي آمده است که خداوند فرموده، واي بر کساني که براي به دست آوردن دنيا به وسيله دين، حيله گري 
مي کنند، واي بر کساني که مردم را امر به عدالت مي کنند اما آنان را مي کشند، به حق خود سوگند مي خورم که براي آنان آزموني قرار داده ام که حيران و سرگردان شوند.

مشاور رئيس‌ دولت نهم:

تعداد بازدید : ۸

احمدي‌نژاد مسيرش را اصلاح کند


مشاور امور روحانيت رئيس دولت نهم گفت: احمدي‌نژاد مسيرش را اصلاح کند.
حجت‌الاسلام ناصر سقاي بي‌ريا در گفتگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري تسنيم با اشاره به بيانيه ۴۳ عضو کابينه دولت نهم و دهم درباره رفتارهاي اخير محمود احمدي‌نژاد، گفت: اين نامه در سطح وزرا و معاونين رئيس‌جمهور بوده و به همين دليل دوستان به بنده ارائه نکردند که اگر قرار بود در سطح مشاورين نيز باشد، بنده آن را امضا مي‌کردم.وي با بيان اينکه، محتواي بيانيه ۴۳ عضو کابينه دولت نهم و دهم مورد تأييد و قابل دفاع است، تصريح کرد: بنده کلّيت اين بيانيه را تأييد و از دوستاني که اين بيانيه را تنظيم و امضا کرده‌اند نيز تشکر مي‌کنم چراکه اين بيانيه در شرايط کنوني ضرورت داشت.
سقاي‌بي‌ريا در خاتمه تأکيد کرد: اميدواريم که آقاي احمدي‌نژاد به توصيه‌هاي دوستان توجه و مسير کنوني را اصلاح کند.

تعداد بازدید : ۰

نمايندگان به پرسش ام تک وب پاسخ دادند؛

تعداد بازدید : ۸

مجلس براي اجراي قانون حمايت از توليد ملي چه كرده است ؟


نمايندگان مجلس درمورد چگونگي اجراي قوانين حمايت از توليد ملي مصوب مجلس به سوالات ام تک وب پاسخ دادند.پاسخ نمايندگان را در زير مي خوانيد :
 سيدمحمدجواد ابطحي نماينده خميني شهر عضو كميسيون آموزش ، تحقيقات و فناوري در پاسخ به سوال خبرنگار پارلماني روزنامه ام تک وب كه پرسيد : يك قانون جامع به نام قانون حداكثر استفاده از توان توليدي كشور و اصلاح ماده ۱۰۴ قانون ماليات‌ها در سال ۹۱ به تصويب مجلس رسيد اجراي اين قانون توسط دولت به كجا انجاميد؟ و مجلس براي نظارت بر حسن اجراي اين قانون چه كرده است ؟ گفت :  هم اين قانون بود و هم در بودجه سال ۹۷ و در برنامه پنجم ما دولت را موظف كرديم به عنوان بزرگترين‌ بنگاه خريداري كننده از كالاهاي داخلي بايد استفاده كند. حالا من به دولت كاري ندارم اما ببينيم كه مجلس در اين ارتباط چه كار 
مي كند؟ آيا خود مجلس به عنوان قانونگذار و ناظر بر قانون واقعا از كالاي داخلي استفاده مي كند؟ چايي كه در رستوران مجلس مصرف مي شود چاي خارجي است يا چاي لاهيجان؟ ما بايد از خودمان شروع كنيم . من خودم به عنوان نماينده مردم از دولت نااميد شده‌ام كه واقعا از كالاي ايراني استفاده و از توليدات داخلي حمايت كند و اميدوارم با شعاري كه مقام معظم رهبري در سال جديد در ارتباط با حمايت از كالاي ايراني فرمودند ما نمايندگان و تمامي مسئولين اجرايي و آحاد ملت با همتي مضاعف از صنايع و توليدات داخلي حمايت كنيم تا هم بيكاري از بين برود و هم توليدات داخلي ما رونق يابد و اگر كسي كالاي خارجي وارد كرد بايد هزينه‌اش را از جيب خودش پرداخت كند. و اگر تخلفي كرد قوه قضائيه و ديوان محاسبات قاطعانه با او برخورد كنند.
 محمد دامادي نماينده ساري و يكي از اعضاي كميسيون عمران در پاسخ به سوال روزنامه ام تک وب گفت :  بدون شك دولت در ارتباط با موضوع كسب و كار، كارنامه موفقي نداشته است. اگر چه همه تقصيرها را نمي توان تنها به گردن دولت انداخت ، چرا كه شما خودتان مي‌دانيد رانت‌هاي مختلفي وجود دارد و افرادي هستند كه قانون را دور مي‌زنند و مجلس هم با ابزاري كه دارد با اين پديده  با تذكر ، استيضاح و سوال مقابله و به وظيفه‌اش عمل مي كند. اما متاسفانه وقتي مثلا تفحص و تحقيق از فلان مجموعه انجام مي شود و نتيجه‌اي حاصل نمي شود مجلس تضعيف مي شود و مجلس حالت پدري پيدا مي كندكه به بچه‌اش مي گويد اين راه بد است نرو ، و او گوش نمي‌دهد، بايد قانون و قوانين موجود قاطعانه اجرا شود و بدون اغماض و بدون گذشت در برابر هر شخص حقيقي و حقوقي برخورد كنند. اقتدار مجلس زماني برمي‌گردد كه تك تك نمايندگان در برابر قانون شكنان ايستادگي كنند، پاي امضاي خود براي استيضاح و سوال از وزير محكم ايستادگي كنند و به نظر من قانون كم نداريم مجريان قانون بايد قاطعانه عمل كنند و وظيفه ديگر مجلس اين است كه به جاي اتلاف وقت در كميسيون ها در جلسات علني شركت‌ها و مجموعه‌هاي فشل و مديران آن را احضار كند و از آنها توضيح بخواهد كه چه كرده اند و سود و زيان آنها چه مقدار است و مديران لايق‌تري را به كار گيرند. مجلس علاوه بر بحث قانون و قانونگذاري بايستي بيشتر جنبه نظارتي خود را تقويت كند.
سيد كاظم دلخوش نماينده صومعه‌سرا و يكي از اعضاي كميسيون اقتصادي مجلس در پاسخ به سوال ام تک وب مي گويد :  ما قوانين حمايت از بخش توليد و كالاي ايراني را داريم بايد اجرا شود. اگر در جايي هم نواقصي وجود دارد مجلس آمادگي دارد كه اصلاحات را انجام دهد اما ما يك ناهمخواني در بخش اجرا و قضائي و بخش خصوصي و تعاوني‌ها داريم آنها بايد با هم بنشينند و با هم جلو بروند . 
برخورد نهايي و قاطعانه انجام نمي شود اگر دو نفر به هر دليل در يكي از بخش‌هايي كه عرض شد قانونگذاري ، اجراي قانون خلاف كردند بايد برخورد قاطعانه و بدون اغماضي صورت گيرد. 
حجت‌الاسلام حسن نوروزي، نماينده رباط كريم نيز به خبرنگار ما گفت :  متاسفانه مجلس اقتدار لازم براي اجراي قانون حمايت از توليد ملي را از خود نشان نداده است.
وي افزود : دولتمردان هم در اجراي اين قانون و قوانين مصوب كوتاهي داشته‌اند. وي با تاكيد به اجراي قوانين در كشور گفت : ما بايد ميزان اخذ ماليات از اهالي توليد را پايين آوريم و از مصرف‌كننده نهايي ماليات بر ارزش افزوده را دريافت كنيم. خريد توليد داخلي را تبليغ و ترويج نماييم.وي گفت : برخي مديران كه دو تابعيتي هستند اصلا اعتقاد به تقويت توليد ملي ندارند. 
 محسن كوهكن، نماينده لنجان هم به خبرنگار ما گفت : سه قوه بايد نظارت خود را بر حسن اجراي قوانين اعمال كنند. اگر خداي ناكرده قوانين نقض مي شود بايد قوه قضائيه با آن برخورد كند.
وي گفت : مجلس هم بايد به وظيفه نظارتي خود از طريق كميسيون اصل ۹۰ و طرح سوال و استيضاح عمل كند.
وي اظهار اميدواري كرد : مجلس با استفاده از اختيارات قانوني خود براي رفع موانع توليد ملي ورود پيدا كند.
حاجي دليگاني، نماينده شاهين شهر هم گفت :  مجلس در حمايت از توليد ملي كوتاهي داشته است.
وي گفت : مجلس بايد از دولت در مورد اجراي اصل ۴۴ سوال كند و بخواهد چرا اين اصل را اجرا نكرده است . متاسفانه فرصت‌هاي زيادي را از دست داديم بايد در سال جديد با عزم ملي بتوانيم كوتاهي‌ها در اجراي قانون حمايت از توليد ملي را جبران كنيم.
 علي بختياري، نماينده گلپايگان و خوانسار نيز به خبرنگار ما در اين مورد گفت : دولت از اجراي قوانيني كه به صورت طرح به مجلس مي‌آيد سرباز مي‌زند، قانون حمايت از توليد ملي هم مورد توجه دولت قرار نگرفت . اين قانون ابلاغ نشد . رئيس مجلس دستور داد ابلاغ آن در روزنامه رسمي چاپ شود.
وي افزود : قانون رونق كسب و كار هم بر زمين مانده است. به هر حال ما بايد براي حمايت از توليد داخل قوانين مربوط را تجمع كنيم و مجدداً در دستور كار مجلس قرار گيرد. زنجيره بانك ، بيمه ، اتاق بازرگاني و فعالان اقتصادي بايد تكميل شود و همه متحد شوند تا موانع حمايت از توليد داخلي برطرف شود.

تعداد بازدید : ۰

سخنگوي جبهه پيروان خط امام و رهبري:

تعداد بازدید : ۴

حمله به سوريه در جهت فريب افکار عمومي است


سخنگوي جبهه پيروان خط امام و رهبري گفت: حمله به سوريه در جهت فريب افکار عمومي است.کمال‌الدين سجادي در گفتگو با خبرنگار سياسي ايرنا درباره حملات موشکي آمريکا وانگليس و فرانسه به سوريه گفت: اين موضوع تازه اي نيست که از سوي آمريكا و متحدانش عليه کشورهاي مظلوم و بخصوص سوريه مطرح مي‌شود. جامعه جهاني نبايد نسبت به اين موضوع سکوت کند.وي ادامه داد: آمريكا و متحدانش همواره موضوع استفاده از سلاح شيميايي و کشتار جمعي را بهانه اي براي تعرض به کشورها قرار داده اند و سابقه آن در تاريخ مشهود است.اين استاد دانشگاه با بيان اينکه بايد کارشناسان بي طرف موضوع را از نزديک مورد بررسي قرار دهند، اظهار داشت: متاسفانه متجاوزين حاضر نيستند که يک گروه بي طرف به اين قبيل مسائل رسيدگي کند چراکه خود مي دانند اينها بهانه اي براي تجاوزاتشان است.سجادي گفت: جالب اين است که آمريكائي‌ها و متحدانش اين قبيل اقدامات را ضد تروريستي مي‌دانند در صورتي که خودشان به وجود آورنده تروريسم در منطقه هستند. جامعه جهاني به ياد دارد که ترامپ در ايام انتخابات رياست جمهوري آمريكا به اين موضوع اذعان داشت. وي افزود: در هر صورت طرح چنين موضوعاتي تنها فريب افکار عمومي است و بهانه هاي 
پوسيده اي است که جامعه جهاني بارها شاهد آن در عراق و برخي کشورهايي که آمريكا به آنها تجاوز کرده است، بوده اند.

سرلشکر باقري:

تعداد بازدید : ۳

تهاجم به سوريه ناشي از عصبانيت متجاوزين از شکست تروريست‌ها بود


رئيس ستاد کل نيروهاي مسلح گفت: تهاجم به سوريه ناشي از عصبانيت متجاوزين از شکست تروريست‌ها بود.به گزارش خبرگزاري مهر، سردار سرلشکر محمد باقري در پي تجاوز جنايتکارانه آمريکا و متحدانش به سوريه، در ارتباط تلفني با سپهبد علي ايوب وزير دفاع اين کشور، ضمن محکوم کردن اقدام تجاوزکارانه ائتلاف غربي به تماميت ارضي سوريه، از ايستادگي و مقاومت شجاعانه مردم و ارتش سوريه در مقابل متجاوزين تقدير و تشکر کرد.وي تجاوز آشکار و شتابزده ائتلاف غربي را که به بهانه واهي استفاده از سلاح شيميايي صورت گرفته است، ناشي از عصبانيت متجاوزين و حاميان منطقه اي آنان از شکست قطعي تروريست‌ها و پيروزي هاي چشمگير ملت و ارتش سوريه و متحدان او بخصوص در غوطه دانست.باقري تاکيد کرد: جنايتکاران نه‌تنها از اين اقدام غيرقانوني و وحشيانه سودي نخواهند برد، بلکه ملت و دولت سوريه را در مقابل تهاجم دشمنان خارجي و داخلي خود متحد و منسجم تر خواهد کرد.وي با تاکيد بر ادامه همدلي و حمايت جمهوري اسلامي ايران از کشور سوريه افزود ملت و نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران همچون گذشته در کنار ملت و نيروهاي مسلح سوريه مبارزه خود با تروريست هاي جنايتکار را ادامه خواهد داد.

ذوالنور خبر داد:

تعداد بازدید : ۹

پيشنهاد تأسيس نيروگاه‌هاي هسته‌اي کوچک توسط چين در ايران


رئيس کميته هسته‌اي مجلس از پيشنهاد تأسيس نيروگاه‌هاي هسته‌اي کوچک جديد توسط چين در ايران خبر داد.حجت‌الاسلام مجتبي ذوالنور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اجلاس اخير همکاري هاي هسته اي ايران و چين که با حضور تعدادي از نمايندگان مجلس برگزار شد، گفت: اين اجلاس با ميزباني چين و حضور کشورهاي ۱+۵ برگزار شد. در مجموع همايش غني و پرمحتوايي برگزار شد و طرف هاي ايراني و چيني، موضوعات خود را در همايش و سمينار ارائه دادند.وي با اشاره به بازديد از نيروگاه هاي 
هسته اي چين، گفت: مذاکراتي در خصوص همکاري هاي متقابل و تأسيس نيروگاه هاي هسته اي کوچک  در ايران توسط چين صورت گرفت.وي با بيان اينکه اين پيشنهاد مورد استقبال چيني ها قرار گرفت و مقرر شد در سطوح ديگر، اين موضوع مورد پيگيري قرار گيرد تصريح کرد: در حال حاضر فقط روسيه با ايران در زمينه ساخت نيروگاه هاي هسته اي همکاري دارد و اميدواريم با مذاکرات صورت گرفته از توان چين هم براي ايجاد نيروگاه هاي 
هسته اي جديد استفاده کنيم.


مطالب پیشنهادی